GARDENIA 2017

GARDENIA 2017

Zapraszamy na XI Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, które odbędą się w dniach 02 – 04.03.2017 r. w Poznaniu, a w szczególności na nasze stoisko – pawilon 5A stanowisko 15 – oraz na wszystkie imprezy, które organizujemy podczas targów.

Program naszych aktywności:

Czwartek 2 marca                                                                                                                             

9.00 – 17.00  konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE   budowa aranżacji konkursowych na oczach zwiedzających, głosowanie publiczności – tegoroczny temat: ogród z książką

9.00-17.00  GO-OSTO   gra miejska z udziałem zwiedzających

12.00   Ogłoszenie wyników Konkursu ZIELEŃ W MIEŚCIE i uroczyste wręczenie nagród (scena – paw. 3A)

14.00-17.00   SPOTKANIE STOWARZYSZEŃ BRANŻOWYCH – wstęp tylko dla zaproszonych przedstawicieli

15.00 – 16.00 – ZIELONE EDUKARIUM – nawadnianie 2.0 projektowanie nawadniania w programie platforma NAWEO we współpracą ze skanerem terenu GreenLaser oraz inteligentne sterowanie nawadnianiem i oświetleniem ogrodowym – pawilon 5 – antresola.

16.00 – 17.00 – ZIELONE EDUKARIUM – projektowanie w programie GARDENPHILIA DESIGNER – pawilon 5 – antresola.

Piątek 3 marca                                                                                                                                                   

9.00-17.00 GO-OSTO   gra miejska z udziałem zwiedzających

12.45-14.45   Debata ekspercka – pozyskiwanie funduszy na realizacje terenów zieleni – pawilon 5 – antresola

14.45-15.00  Wręczenie rekomendacji OSTO dla wyróżnionych produktów – pawilon 5 – antresola

15.00 – 17.00   Forum Architekta Krajobrazu – „Konkursy – czy warto?” – pawilon 5 – antresola

9.00-17.00   INSPIRACJE – ARANŻACJE głosowanie publiczności na najlepszą aranżację ogrodową

Sobota 4 marca    

9.00 – 13.00   głosowanie publiczności w konkursie INSPIRACJE-ARANŻACJE                          

14.00 – ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród   z udziałem Mai Popielarskiej

go ostoGO-OSTO

OSTO zaprasza zwiedzających targi GARDENIA do udziału w grze, w której nagrodami są kupony rabatowe, ufundowane przez firmy biorące udział w naszej zabawie. Każda osoba, która podczas zwiedzania odwiedzi stoiska wymienione na odwrocie karty do gry i uzyska potwierdzenie w formie pieczątki, będzie mogła na stoisku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów odebrać kupon rabatowy na produkty jednej z wymienionych firm. W tej grze każdy wygrywa !

 konkurs     Konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE

organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów podczas Międzynarodowych Targów Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu. Konkurs został objęty patronatem medialnym przez program TVN „Maja w ogrodzie”

Konkurs jest przeznaczony dla profesjonalistów (projektantów i wykonawców), a przedmiotem współzawodnictwa jest stworzenie najciekawszej aranżacji ogrodu w warunkach hali targowej, na oczach zwiedzających. W tym roku hasłem konkursu jest OGRÓD Z KSIĄŻKĄ.

Uczestnicy konkursu otrzymują zestaw materiałów obowiązkowych do wykorzystania przy budowie aranżacji, a sposób ich wykorzystania oraz dobór pozostałych elementów, zależy od pomysłowości i wizji projektantów.

W konkursie uczestniczy sześć zespołów wybranych w drodze eliminacji spośród firm, które nadesłały zgłoszenia. Informacje o konkursie pojawią się w programie Maja w ogrodzie, Akademii Ogrodnika, na portalach internetowych OSTO, oraz w materiałach informacyjnych dotyczących Targów GARDENIA.

Wyłonienie zwycięzcy odbywa się w drodze głosowania publiczności

 ROZSTRZYGNIĘTY   Konkurs ZIELEŃ W MIEŚCIE                                                                                     

W dniu 2 marca, podczas uroczystego otwarcia Targów GARDENIA, odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom IX edycji Konkursu ZIELEŃ W MIEŚCIE, organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów i Międzynarodowe Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu GARDENIA. Przedmiotem konkursu jest stworzenie projektu zagospodarowania terenu w przestrzeni publicznej. W tym roku zadanie konkursowe dotyczyło stworzenia koncepcji zagospodarowania Rynku w miejscowości Łekno.

Spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń branżowych                                                                   

(wstęp tylko dla zaproszonych gości)

Po raz kolejny odbędzie się spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń działających na rzecz środowisk związanych z kształtowaniem terenów zieleni. Tematem będzie kontynuacja dyskusji dotyczącej stworzenia norm i standardów branżowych.

Debata ekspercka – w tym roku chcielibyśmy poruszyć temat sposobów pozyskiwania funduszy na budowę i rewaloryzację publicznych terenów zieleni, zakresu prac możliwych do sfinansowania, prawidłowego sposobu prowadzenia inwestycji oraz korzyści jakie te inwestycje przynoszą. Udział w debacie wezmą: przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Poznania, osoby zarządzające terenami zieleni w miastach: Warszawa, Kraków, Poznań i Toruń oraz przedstawiciele OSTO.

     Forum architektów krajobrazu – „Konkursy – czy watro?” – co może dać udział w konkursach, jak się przygotować, jak wykorzystać sukces ?  o tym będą opowiadać ich uczestnicy – Arek Łuc, Marzena Jeleniewska, Agnieszka Hubeny-Żukowska. Spotkanie poprowadzi Tomek Ciesielski, który te konkursy obserwuje i dokumentuje.

 

  Rekomendacje produktowe OSTO – udzielenie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów rekomendacji dla sprawdzonych i uznanych produktów z naszej branży. W tym roku rekomendacje otrzymają następujące firmy:
LIBET S.A., PPHU GABECO Maciej Sroka, Gardenphilia.com Sp. z o.o., DRAGO Sp. z o.o., TESM Sp. z o.o. S.K.A, VIP-ER SOLUTIONS Maciej Szymczak.
Rekomendacje dotyczą konkretnego produktu.

 

ZIELONE EDUKARIUM –  wykłady edukacyjne.