Konkurs "Inspiracje - Aranżacje"

Konkurs „Inspiracje – Aranżacje”

Rozpoczynamy eliminacje do konkursu INSPIRACJE-ARANŻACJE , którego finał odbędzie się 2-4 marca 2017, podczas targów GARDENIA.  Prace finalistów zostaną  zaprezentowane publiczności również podczas Festiwalu Inspiracji Ogrodowych w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu, w czerwcu 2017.

Konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE jest organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów  podczas Międzynarodowych Targów Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2017  w Poznaniu, w dniach 2-4 marca 2017. Konkurs został objęty patronatem medialnym przez  program „Maja w ogrodzie”

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu aranżacji ogrodowej, której motywem jest OGRÓD Z KSIĄŻKĄ.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na przygotowaniu i zgłoszeniu do eliminacji, projektu aranżacji. Z nadesłanych prac komisja konkursowa wyłania sześć projektów, które zostaną zrealizowane w finale konkursu, podczas Targów GARDENIA 2017. Budowa aranżacji odbywa się w pierwszym dniu targów, na oczach zwiedzających. Zwycięzców konkursu wyłania publiczność w drodze głosowania.

Aranżacje prezentowane na Targach GARDENIA będą również zaprezentowane na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, podczas Festiwalu Ogrodowych Inspiracji.

Uczestnicy konkursu otrzymują zestaw  materiałów obowiązkowych do wykorzystania przy projektowaniu i budowie aranżacji ( nawierzchnia, rośliny, detal architektoniczny) – a sposób ich wykorzystania oraz dobór pozostałych elementów,  zależy od pomysłowości i wizji projektantów.

Termin nadsyłania prac w eliminacjach do konkursu upływa 15 stycznia.

Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe – przewidziana pula nagród wynosi 10.000  (I miejsce – 5000,   II miejsce – 3000, III miejsce – 2000 zł ).

Regulamin konkursu 

Formularz zgłoszeniowy