Konkurs Inspiracje - Aranżacje 2018

Konkurs Inspiracje – Aranżacje 2018

Zapraszamy do udziału w konkursie INSPIRACJE-ARANŻACJE , który po raz czwarty organizowany jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Finał konkursu odbędzie się w Poznaniu, dniach 22-24 lutego 2018, podczas Międzynarodowych Targów Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2018.  Aranżacje finalistów zostaną  zaprezentowane publiczności również podczas Festiwalu Inspiracji Ogrodowych w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu – maj/czerwiec 2018.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu tematycznej aranżacji ogrodowej p.t. MIEJSKI WĘDROWIEC.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na przygotowaniu i zgłoszeniu do eliminacji, projektu aranżacji. Z nadesłanych prac komisja konkursowa wyłania sześć projektów, które zostaną zrealizowane w finale konkursu, podczas Targów GARDENIA 2018. Zwycięzców konkursu wyłania publiczność w drodze głosowania.

Projekt prosimy przesyłać mailem lub na płycie CD , w rozdzielczości dostosowanej do wydruku w formacie A3 (w pozycji pionowej), z opisem i wskazaniem autora .

Termin nadsyłania prac w eliminacjach do konkursu upływa 20 stycznia 2018 r.

Uczestnicy konkursu otrzymują zestaw  materiałów obowiązkowych do wykorzystania przy projektowaniu i budowie aranżacji oraz zadanie polegające na zaprojektowaniu wyznaczonego elementu – sposób ich wykorzystania oraz dobór pozostałych elementów,  zależy od pomysłowości i wizji projektantów.

Elementy obowiązkowe to:

– donica o wymiarach 60×60 ze stali kortenowskiej  do obejrzenia na   http://doniceparkowe.pl/partita.html

 – zielona ściana składająca się z co najmniej 10 elementów modułowych  http://gardenspot.pl/pixel-garden

– część użytkowa w formie ogrodu warzywnego, ziołowego, pasieki….

Stoiska konkursowe mają wymiar 4m x 3m, posiadają jedną ścianę o długości 4 m i  wysokości 2,2 m   która rozdziela stoiska konkursowe , oraz ściankę o szerokości 1m i wys. 2,2 m na krótszym boku.

Pozostałe krawędzie są otwarte.

Mamy nadzieję, że ten konkurs potraktują Państwo nie tylko jako okazję do pokazania swoich umiejętności, ale również jako wspólną zabawę. Ubiegły rok pokazał, że ostra rywalizacja w fazie finałowej nie przeszkadza w zawieraniu ciekawych znajomości, konkurujące ze sobą drużyny potrafią również wzajemnie sobie pomagać, a po zakończeniu pracy wspólnie się bawić.

Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe – przewidziana pula nagród wynosi 10.000  (I miejsce – 5000,   II miejsce – 3000, III miejsce – 2000 zł ).

Szczegóły znajdują się w zamieszczonym poniżej regulaminie konkursu.

podlinkowaliśmy również formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie i przesłanie na nasz adres internetowy jest konieczne do uczestnictwa w konkursie.

Życzymy, by praca nad projektem była dla Państwa inspirującym wyzwaniem.

W razie pytań i niejasności proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny:

Bożena Dąbrowska – tel. 697 483 014; e-mail: b.dabrowska@osto.pl

 

Regulamin konkursu 

Formularz zgłoszeniowy