Spotkajmy się w Zielonej Strefie Relaksu

Nieubłaganie zbliża się koniec lata. Łapiemy ostanie ciepłe promienie słońca i ładujemy się pozytywną energią. Przed nami długie, chłodne wieczory i czas na planowanie prac w kolejnym ogrodniczym sezonie.

Pięknym podsumowaniem lata jest Święto Róży w Kutnie. To już 47 edycja tego wydarzenia. 

Kolorowy, pachnący różami wrześniowy weekend (3-5.09) to dzieło wielu organizacji. Miasto Kutno, Kutnowski Dom Kultury, Polskie Towarzystwo Różane, floryści, ogrodnicy, miłośnicy roślin a w szczególności róż w ciągu kilku dni  starają się ukazać ich piękno, możliwości wykorzystania, historie, ciekawostki oraz zaszczepić miłość do tej wyjątkowej rośliny.

Baner 47. Święta Róży

Najważniejsze wydarzenia święta to ciesząca się ogromnym zainteresowaniem Ogólnopolska Wystawa Róż połączona z konkursem różanym o Złotą Różę OWR 2021/PTR oraz plebiscyt publiczności na Najpiękniejszą Różę Wystawy.

Wystawa róż oraz pokazy aranżacji florystycznych odbędą się w Parku Traugutta. 

Natomiast na zrewitalizowanym Placu Wolności nasze stowarzyszenie –  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów (OSTO) przygotuje Zieloną Strefę Relaksu. 

Od kilku lat w trakcie Święta Róży staramy się zaaranżować zieleń na kutnowskich ulicach czy placach, by stanowiły miejsce odpoczynku dla uczestników różanego wydarzenia, ale również stało się inspiracją dla mieszkańców i włodarzy miasta, jak można upiększyć te przestrzenie. 

W tym roku zadbamy również o sferę edukacyjną, organizując punkt porad specjalistów, w którym fachowcy wielu dziedzin związanych z ogrodnictwem będą służyć pomocą, dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty. 

Dokładny program Święta Róży, imprez towarzyszących, wystaw, koncertów, kiermaszy można znaleźć na stronie Kutnowskiego Domu Kultury i Miasto Kutno.

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów serdecznie zaprasza 3-5.09.2021 do Kutna.

Link do wydarzenia: https://kdk.net.pl/event/47-swieto-rozy-kutno-2021/