Członkowie zarządu

prezioMariusz Dąbrowski (Prezes Zarządu) – Współzałożyciel i prezes OSTO od 1999 roku. Inicjator i pomysłodawca wielu projektów związanych z promowaniem wiedzy  i dobrych praktyk ogrodniczych ( m.in. OGRODY XXI WIEKU,  AKADEMIA ZIELEŃ W MIEŚCIE, konkurs na projekt zagospodarowania publicznych terenów zieleni). Uczestnik i organizator wielu seminariów i konferencji  branżowych. Współwłaściciel firmy zajmującej się projektowaniem i realizacją  terenów zieleni oraz  szkoleniem  projektantów i wykonawców terenów zieleni. Chętnie podejmujący wyzwania związane ze stosowaniem nowych technologii w terenach zieleni.
 Małgorzata Bogusławskamgr inż. Małgorzata Bogusławska (Wiceprezes Zarządu) – Absolwentka Katedry Terenów Zieleni na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Projektant terenów zieleni. W latach 1998–2005 pracownik dydaktyczny Akademii Rolniczej oraz w Liceum Ogrodniczym w Poznaniu. Od 2005 roku prowadzi firmę zajmującą się projektowaniem terenów zieleni, zarówno prywatnych jak i użyteczności publicznej. Specjalista w dziedzinie projektowania i budowy oczek wodnych, stawów i elementów towarzyszących wodzie. Od 2000 roku czynnie zaangażowana w przygotowywanie i prowadzenie kursów
oraz szkoleń w OSTO. Autorka licznych artykułów w prasie ogrodniczej i publikacji branżowych.
 Tomasz Maliński (Skarbnik) – Absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), od 1993 r. pracownik naukowo-dydaktyczny pracujący, najpierw jako asystent, dziś jako adiunkt, w Katedrze Botaniki Leśnej na Wydziale Leśnym UPP. Od 2003 r. kieruje także Ogrodem Dendrologicznym na tej Uczelni. Specjalista z zakresu batologii. Jeden z nielicznych w Wielkopolsce dendrologów praktyków, od lat przekazujący swoją wiedzę na zajęciach studentom Wydziału Leśnego, jak i innym słuchaczom, w trakcie różnego rodzaju kursów z rozpoznawania drzew i krzewów w stanie bezlistnym. Autor wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych, przewodników i książek o charakterze dendrologicznym. Członek Polskiego Towarzystwa Botanicznego, Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.
 Jacek (3)Jacek Zatorski (Sekretarz) – Absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz specjalizacji Kształtowanie Terenów Zieleni na Wydziale Ogrodniczym AR, a następnie pracownik tejże uczelni, kierujący działalnością m.in. Ogrodu Dendrologicznego AR (1996-2002). Od 2002 roku właściciel firmy projektującej i urządzającej ogrody oraz tereny użyteczności publicznej, a także sprawującej nadzory prac w terenach zieleni i ochronie środowiska. Autor wielu opracowań ogrodniczych i dendrologicznych. Ceniony za skrupulatne i wnikliwe podejście do zadań, które są mu powierzane. Członek OSTO od 2014 roku, aktywnie uczestniczący w organizacji branżowych spotkań i wystaw targowych.
 Katarzyna Urbańska-Duczyńska (Członek Zarządu) -Projektantka ogrodów, zieleni  i pasjonatka roślin.

Autorka ponad 100 projektów ogrodów w województwie łódzkim i aranżacji publicznych trenów zieleni. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Eknomiczno-Socjologicznym, a także Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe Architektura Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu  oraz wiele kursów i warsztatów branżowych.  Bierze udział w konferencjach, szkoleniach a także w wielu imprezach ogrodniczych w kraju i zagranicą. Od 2003r. założycielka i główna projektantka  firmy Flora-Serwis, zajmującej się projektowaniem, urządzaniem i pielęgnacją ogrodów i terenów zieleni. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów. Należy do współautorów publikacji wydanej przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska „ Ogrodnictwo wobec roślin inwazyjnych obcego pochodzenia- Kodeks dobrych praktyk”. Od 2014 r.  jest Inspektorem nadzoru terenów zieleni.  Autorka wielu artykułów w czasopismach branżowych i na łamach portali internetowych. W swojej pracy wykorzystuje pasje do kreowani przestrzeni przyjaznej człowiekowi. Stawia na wygodę, funkcjonalność i szyk, kładąc nacisk na nieszablonowe rozwiązania  w tworzonych przez siebie terenach zieleni.