OSTO rekomenduje

hortansSpółka Hortnas to polska firma rodzinna zajmująca się sprzedażą profesjonalnych mieszanek traw gazonowych „TOP GRASS”, a także specjalistycznych nawozów na trawniki „SPORT GREEN”. Zajmujemy się także doradztwem w zakresie doboru mieszanek traw do warunków glebowych, klimatycznych oraz agrotechnicznych projektu.Chodzi o to, aby wykorzystując postęp biologiczny uzyskany w wyniku prac hodowlanych, tak dobrać gatunki i odmiany traw w mieszance, aby w danych warunkach klimatycznych i glebowych oraz przewidzianym sposobie użytkowanie uzyskać jak najlepszy efekt i cieszyć się ładną murawą.

Spółka Hortnas stawia na trzy elementy związane z wysoką jakością produkowanych mieszanek traw :
1. Dobór odmian przetestowanych i zarejestrowanych w warunkach klimatu kontynentalnego, gdzie panują długie i ostre zimy.
2. Właściwy dobór gatunków i odmian traw w mieszance, których charakterystyka gwarantuje sprostanie wymaganiom glebowym, klimatycznym oraz agrotechnicznym projektu.
3. Wysokie parametry nasienne – zdolność kiełkowania, czystość partii.

Zapraszamy do współpracy, aby realizowane przez Państwa projekty zawsze się udawały, a piękna zieleń była ozdobą oraz powodem do satysfakcji.

HORTNAS Sp. z o.o.

Zbigniew Rutkowski 602 760 684

plecionkarstwoPLECIONKARSTWO I ŻYWA ARCHITEKTURAPlecionkarstwo – należy do najstarszych umiejętności technicznych ludzkości. Polega na wyplataniu przedmiotów – przede wszystkim z naturalnych surowców takich, jak słoma, wiklina, rogożyna, przeróżne gatunki traw i drzew, ale także materiałów sztucznych, pochodzących z recyclingu. W ten sposób powstają elementy konstrukcyjne budynków, ogrodzenia, pojemniki do przechowywania i transportu, elementy ubioru – buty, kapelusze, wyposażenia wnętrz – maty, siedziska krzeseł, a także plastyki obrzędowej.

Ta dziedzina rzemiosła stanowi obiekt zainteresowania Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa ludzkości, ratyfikowanej przez Polskę w 2011r.

Obecnie wyplatanie staje się coraz bardziej popularne – również w zakresie architektury ogrodowej. Powstają wciąż nowe pomysły na wykorzystanie tradycyjnych materiałów, również w nowoczesnych rozwiązaniach.

Stowarzyszenie Serfenta – zajmuje się rozwojem i propagowaniem plecionkarstwa. Ma na swoim koncie tytuł „Eko-aktywni” i „Ludowego Oskara” za projekt „Plecionkarskim szlakiem Polski”, wiele godzin badań terenowych, a także liczne publikacje w temacie rzemiosła, w tym filmy instruktażowe. Organizacja skupia pedagogów, etnologów, artystów, instruktorów rękodzieła, a także mistrzów i czeladników plecionkarstwa. Lata doświadczeń zaowocowały uruchomieniem projektu Żywa Architektura, w ramach którego zespół Serfenty podejmuje działania związane z projektowaniem oraz sadzeniem żywych form ogrodowych.

http://issuu.com/stowarzyszenieserfenta/docs/stowarzyszenie_serfenta_oferta_warsztatowa/1

logo2 GnejsyKAMIEŃ OZDOBNY DO OGRODU. Stworzona przez firmę TESM marka Gnejsy.pl to odpowiedź na rosnące oczekiwania odbiorców w zakresie kruszyw ozdobnych, niezbędnych do aranżacji ogrodów prywatnych oraz publicznych. Bogaty asortyment oparty na zróżnicowanych formach i stopniu granulacji gnejsu pozwala w sposób unikalny kreować przestrzeń ogrodową w nowoczesnym lub tradycyjnym stylu.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii z materiału wydobyto urzekające piękno, uzyskując kruszywa ogrodowe, charakteryzujące się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także solidnym i precyzyjnym wykonaniem.

Gnejsy produkowane przez firmę TESM to materiał wysokiej jakości, trwały i odporny, który zapewni odbiorcom satysfakcję na wiele lat. Oryginalne wzornictwo daje wszechstronne możliwości zastosowania, inspirując do ciekawych aranżacji i nietuzinkowych kompozycji ogrodowych,  ożywiających przestrzeń i nadających jej niepowtarzalny charakter.

20160520_110022-01

20160520_104244-01

www.gnejsy.pl
www.gnejsy.pl/kontakt/

Zapraszamy do współpracy.